Otvorena komunikacija s javnošću ključna za imidž institucija

09.12.2022

Precizna, brza i otvorena komunikacija sa javnošću jedan je od prioriteta u radu institucije Zaštitnika,  a intenzivna komunikacija sa medijima u velikoj mjeri doprinosi unaprjeđenju imidža institucije i porasta povjerenja javnosti, kazala je savjetnica Zaštitnika Milana Bojović.

Ona je, kao članica Radne grupe za komunikacije Evropske mreže nacionalnih institucija za ljudska prava /ENNHRI/, učestvovala na međunarodnom sastanku članova ovog tijela, koji je održan u Briselu.

 

Tokom sastanka predstavnika ombudsmanskih institucija i tijela za jednakost, u cilju razmjene iskustava i razmatranja standarda u oblasti komunikacija i promocije, razgovarano je o praksi u svakodnevnom radu, s osvrtom na period Covid-a, budući da se Radna grupa nije sastajala uživo od 2019.godine.

Savjetnica Bojović predstavila je ključne aktivnosti u oblasti promocije i komunikacija, a učesnici su razgovarali i o primjerima dobre prakse da se sa malim budžetima organizuju promotivne aktivnosti i kampanje, iskustvima u prevazilaženju nedostatka ljudskih i finansijskih kapaciteta i strateškom komuniciranju. Članovi Radne grupe razmatrali su i mapiranje ključnih izazova i probleme u komuniciranju u vanrednim uslovima (kao što je kovid), društvene mreže-kao saveznika ili izvor problema u javnim komunikacijama institucija i uslove za rebrendiranje i redizajn sajta institucija, međusektorsku i međuinstitucionalnu saradnju.

„Svakodnevnim izvještajima o sprovedenim aktivnostima, javnim pojavljivanjimam na skupovima, u emisijama i drugim medijskim formatima zaštitnika i predstavnika institucije, javnost ima priliku upoznati sa našim mandatom, ocjenama o stanju ljudskih prava u brojnim oblastima, datim preporukama za unaprjeđenje stanja i sl“, kazala je Bojović.

 

 

Ona je navela da su društvene mreže i web sajt takođe ažuran i bogat  izvor informacija o radu institucije.

Radna grupa ocijenila je da je planska i koordinisana intersektorska saradnja sa službenicimja za komunikacije od važnog uticaja za način predstavljanja veoma širokog mandata institucija i upoznavanja građana sa mogućnostima i načinima postupanja Ombudsmana.

Jedan od zaključaka je i da adekvatno planiranje i prikupljanje podataka na nivou institucije, kao i razmjena informacija sa javnošću i partnerskim institucijama od kljućnog su značaja za održivo kreiranje strateških politika komuniciranja, a samim tim utiču i na ukupan koncept promocije i uunapređenje ljudskih prava i sloboda i sprovođenja ciljanih i efikasnih aktivnosti institucije.

Institucija 07.05.2024
Nezavisni monitoring mehanizam: Primjena bio-medicinskog i funkcionalnog modela pristupa invaliditetu prouzrokuje neadekvatan pristup cjelokupnog sistema potrebama i pravima osoba sa invaliditetom

Nezavisni monitoring mehanizam: Primjena bio-medicinskog i funkcionalnog modela pristupa invaliditetu prouzrokuje neadekvatan pristup cjelokupnog sistema potrebama i pravima osoba sa invaliditetom

Podgorica - Nezavisni monitoring mehanizam za promociju, zaštitu i praćenje primjene Konvencije UN o pravima osoba sa invaliditetom (UNCRPD) u Crnoj Gori ...

Institucija 07.05.2024
I dalje se primjenjuje funkcionalni i medicinski model pristupa invaliditetu, a ne model zasnovan na ljudskim pravima.

I dalje se primjenjuje funkcionalni i medicinski model pristupa invaliditetu, a ne model zasnovan na ljudskim pravima.

Nerma Dobardžić, zamjenica Zaštitnika učestvovala je na seminaru “Rodna ravnopravnost i žene i djevojke sa invaliditetom”. Zamjenica Dobardžić je govorila na temu Unapređenje prava osoba s...

Naslovna ×
 020 241 642 20 241 642
mne MNE
Prijem stranaka: Ponedeljak - Petak od 11 do 14h